Archivy
Bramborárna třebeň
Celoroční prodej brambor, cibule, jablek, česneku a dalších.

Honza Kopka a schůze.

Ahoj kamarádi, stojí za zaznamenání, že jsme 30.11.2022 byli na diashow Honzy Kopky, která se konala v Aši v restauraci u rozhledny. Pořadatelem byl vybrán závod na Aljašce, který Honza v roce 2007 vyhrál, když do cíle dojeli dva závodníci z 35. startujících. Jéňa má připravený dvouhodinový film sestavený jak z diapozitivů tak i krátkých videí. Sám to samozřejmě doprovází slovem a jak ho známe, tak velice rád utíká k veselému líčení i těžkých situací. Já jsem tento program viděl už v roce 2009 kdy se s ním Honza objevil na Cyklofestivalu v Praze.  Po jeho vystoupení se v kuloárech vytvořil hlouček lidí kolem něho kde jsem nemohl chybět. Tam se Honza svěřil, že by chtěl u nás (včetně Slovenska) postavit závod na 1000 mil a tím vytvořit podmínky pro extremně uvažující cyklisty, kteří by jinak za podobným závodem museli cestovat do zahraničí a platit vysoké startovné. V debatě se tam přiznal, že nejvýchodnějším bodem bude Nová Sedlica a že o tom nejzápadnějším bodu toho moc neví poněvadž to tam nezná. To byla příležitost pro mě – nabídl jsem mu pro cíl chalupu ve Skalný. On to, po prozkoumání Ašského výběžku, přijal. V roce 2011 se jel první ročník z východu na západ, tedy do Skalný. Tolik k historii vzniku našeho kamarádství do kterého jsem posléze „zatáhl“ taky Vás.

Rok 2022 byl pro život naší party dosti významný. Došlo totiž k nenásilnému, klidnému, přirozenému rozdělení lidí na dvě skupiny. Je to tak dobře. Velký počet je v cyklistice i číslo dvacet. Přináší to problémy v dopravě na akce, v pohybu po silnicích, při hledání míst v hospodách a tak dále a tak podobně. Tyto stránky budou využívány i nadále pro zprávy z akcí a pro fotogalerii. Pro pozvánky budu využívat WhatsApp, protože ten je v telefonu se kterým jste v denním styku takže Vám žádná akce neunikne. Je to moderní, ale hlavně praktické.                                                              Vnásledujícím roce 2023 mě bude ze začátku zastupovat Jarda a to tak do poloviny roku kdy bych se měl zvednout po operaci kyčle a znovu jezdit přes kaluže.  Však uvidíme.

Mikulášská schůze postrádala Mikuláše ! Čertice tam byly !!! a andělé taky ! To byli řidiči co mohli jen pevnou stravu. Ale co to píšu? Vždyť i Mikuláše a to hned dva, jsme měli. Vlasta rozdávala vánoční figurky a Jana sympatický balíček sladkostí pro hodné babičky a dědečky a považte „bez básničky“ . Příště kdo nebude umět básničku bude skákat přes švihadlo ! Tak se holky připravte. A co by to bylo za schůzi kdyby neměla program ? Měla ! a trval deset minut, kdežto schůze čtyři hodiny ! Další akcí bude cesta vlakem do Prahy – přesně v duchu hlášky „To je dost Pepo, že jsi nás taky vyvez !“ Program bude bohatý a s těmi nejlepšími průvodci co Praha má.    Mějte se jen hezky a dávejte na sebe pozor ! Ahoj v úterý ve vlaku! Váš Pepa D.

 

Jedna odpověď na “Honza Kopka a schůze.”

  • EMaruš:

    Pepo a všichni kamarádi, opět se vše povedlo a pozornost byla věnována i řidičům za co máš Pepo řád zlatého volantu. A těším se na úterý.

Zanechte komentář