Nejnovější komentáře
Bramborárna třebeň
Celoroční prodej brambor, cibule, jablek, česneku a dalších.

Zpráva z etapy „Pojeďte etapu“

Přehled marodů.

Ahoj lidi. Na dnešní etapu přišla fotbalová jedenáctka, ano přesně 11 ! Jsme zvyklý na víc, ale podívejme se na to z jiné strany a to těch kteří nejezdí : Jiřka (příliš  zaměstnaná a k tomu vnouče) , Vlasta (zlomené obě ruce z jednoho pádu), Petr (vypadá to na víc práce v souvislosti s předchozím), Kika (po operaci kotníku to na kole zatím jen zkouší), Hanka (je po operaci očí), ale dnes byla, Ivča ( bere ATB a ještě tři týdny tomu tak bude) ,Lída (moc práce a málo zábavy). A to jsem možná ještě na někoho zapomněl.

Trasa etapy.

Ze dvora obvykle odjíždíme proti směru jednosměrky dolů z kopce. Nechci být škarohlíd, ale jednou to asi praskne i když těžko, protože my jedeme v jednu hodinu, v neděli, krátce po obědě a to je policejní aktivita na nízké úrovni. A kdyby k tomu mělo dojít, tak by mohla stačit domluva. Jen co je z města vidět do polí tak je nám jasno, že se to žene, ale neví se jakou rychlostí. Na křižovatce za Poustkou už je nám jasněji : vlevo na Německo prší a za námi se tlačí mrak. Nabídnu a nebo rozhodnu, že zajedeme na chalupu do Skalné kde si dáme jedno a nějaký kafíčko a uvidíme co dál. Ty nejchytřejší z chytrých telefonů píší, že od dvou do tří bude pršet a pak už nic. Tak to je ono, mají pravdu. Rychlou jízdou jsme zaparkovali na dvoře a šli obsadit náš velký stůl. Venku zapršelo . Ve tři už sedíme na kolech a ve směru  Vojtanov, Házlov rychle ukrajujeme jeden kilák za druhým.  Vzpomínáte jak nám Laďa vysvětlil proč jezdí pomaleji vzadu :“Vám pomáhá motor, kdežto já pomáhám motoru“. No řekněte, není to moudré ? Není, je to jeho pohotová výmluva kořeněná legrací. Na golfu rozhoduji, že nás dál povede Jirka a ukáže nám místo kde se před několika týdny vyváleli dva kamarádi. To místo je těsně za závorou, tehdy i dnes otevřenou a já to čekal o něco níže v levotočivé zatáčce. Chvíli jsme postáli a pak pomalou jízdou dojeli až do hospody.

Poháry.

V sobotu měl svátek Laďa  a ten to nejraději slaví s celou partou zmrzlinovým pohárem. No ale to co přinesli tentokrát se vymykalo všem  normám, velikostem atd. Byl to „pohár“ v polévkovém talíři kde byla jako základ malinová omáčka v množství nikoliv malém, ale velikém, které odpovídalo tak třem pohárům. a uprostřed kopec smetanový zmrzliny. Pan kuchař nám k tomu dal  polévkovou lžíci aby tak dokonal pohled velikosti porce. Když si k tomu dáte ještě pivo a kafe tak je člověk jako žok. Pomalu bude pět a na obzoru zase mrak.  Podle směru po obloze to dávalo naději, že se nám vyhne. Ano a skutečně se vyhnul. Vyjeli jsme tak šikovně, že část mraku stačila namočit silnici  a až za Polnou se zdálo, že podjíždíme pod mrak ze kterého prší. To už jsem vyndal zelenou pláštěnku sice s kapucí, ale bez rukávů, bez zipu a v délce která se jen taktak dala strčit pod zadek. Tak jedeme! Jen chvilku potom co jsme sjeli na rovný úsek před Vlastislav tak tam už foukal vítr do zad. Mě nafouknul pláštěnku nad řídítka, úplně je zakryl a já když chtěl levou rukou řídítka chytit tak se mi ruka svezla po jejich horním okraji a už to jelo. Tělo je v náklonu dopředu, pravá ruka neví co dělá levá ruka,  nějak to nezvládá a já nejdříve okamžik ležím na řídítkách a pak už jsem na zemi. Výsledek : odřený pravý loket a koleno. Jinak nic ani bolest. Proč taky, když beru tolik prášků na bolest atd. no řekněte ? Pláštěnka skončila v batohu a my jsme až do Chebu nezmokli. Všem  dešťům jsme se dokázali vyhnout.

Program na příští neděli.

To bude už 5.7. a v Hranicích startuje závod „1000 mil“.Musíme pozdravit Honzu Kopku, který jede závod taky a jeho ženu Yvču, která pro nás tehdy připravila bezvadné pohoštění když jsme u nich byli na návštěvě v Jablonci. Taky jiný kluky známe, např. jednorukýho Ríšu a to je borec ! Pojedeme do Aše auty k Honzovi, který nám ukáže dvůr kde budeme parkovat a pak s ním vyrazíme přes Bad Elster do Hranic. To bude po hezké cestě, kterou jsme jeli i minule.  Do pátku 3.7. večera čekám Vaše přihlášky  podle kterých Vás rozsadím po autech Laďovo (kola), moje (kola) Jitky (lidi) a Jirky (kola a lidi) . Možná, že ještě někoho z Vás oslovím aby vzal auto. Odjezd je v deset hod. od Beránků a to v neděli 5.7.2020. Prosím, nezapomeňte si vzít bramborový trička. 

Pondělí – schůze

V přihlášce na nedělní etapu uveďte zda můžete přijít na schůzi, která se bude konat v pondělí 6.7. od 15 hod. v bramborárně a projednají se všechny otázky související s dovolenou na Šumavu 2020 ! Od 13 hod. pojedeme krátkou etapu a po schůzi jí dokončíme takže účast na kolech je žádoucí, ale více ta osobní aby byli všichni stejně informováni.  Mějte se

 

2 komentáře na “Zpráva z etapy „Pojeďte etapu“”

  • Kapříci:

    Pondělí jedeme doufám že start na etapu bude od Beránka podej informaci.

  • Jitka Kolláriková:

    Ahoj Pepo, přečetla jsem si zprávu z vaší etapy, kdy jsem po dlouhé době pro sebe a moji domácnost potřebovala uloupit 1 volný den, tak jste to pěkně zvládli. Musím se omluvit z mých aktivit s vámi od tohoto víkendu 4.7.-11.7., kdy jedu v rámci prodlouženého víkendu po půlroce k rodičům a hned po návratu 12.7. v neděli mám odpolední pracovní službu, tak se nebudu moci zúčastnit nácviku přepravy s koly na tebou vyhlášenou etapu. Emaruš mě bude pak informovat, setkám se tedy s vámi, jak to tak vypadá až na cestu na Šumavu 18.7. nebo se projedu pro jablíčka a brambory do Třebeně.
    Těším se. Thálie

Zanechte komentář