Archivy
Bramborárna třebeň
Celoroční prodej brambor, cibule, jablek, česneku a dalších.

Dolomity 2018

Kamarádi, dovolená je za námi, ať žije ta další ! Takto stručně se vyjadřovat nechci, proto přidám. Naše účast byla nezvykle početná a když se podařilo zajistit dopravu na Rozvadov, tak byl položen základ pro  úspěch dovolené. Další okolnosti ale už nebyly na nás, vždyť jsme jeli s cestovkou Ivana.

Pro ubytování v hotelu u silnice s celodenním velmi silným provozem nemám omluvu. Hrůza !  Jídlo jasně dokazovalo jak vzácné jsou v tomto kraji brambory, zatímco pěstování tvrdé pšenice pro výrobu těstovin je tradiční  a snadné.

Etapy byly vedeny údolími , tzv. „dámským směrem“, tedy po směru toku vody v potoce. Děvčata klid, to není o Vás, to je jen vyjádření obtížnosti a vlídnosti cest po kterých jsme sjížděli dolů. Cyklostezky jsou to nádherný a vůbec nevadí, že jsou občas šotolinový. Jednu raritu musím zmínit : poprvé jsem viděl podzemní kruhový objezd pro cyklostezky kam bylo světlo přivedeno otevřeným stropem. Za další raritu považuji dvanáctikilometrovou, šotolinovou stezku z Cortiny do horského sedla, která měla stále stejný sklon. To byl taky jediný trochu kopec naší dovolené.

Každé ráno nás autobus odvezl na místo startu odkud jsme se vraceli do hotelu na kolech a jednou i autobusem. To když měla etapa obrácený směr, tedy dále od místa bydliště – Kiensu. Pro připomenutí v budoucnu kde jsme to vlastně jezdili uvádím start a cíl etap : 1. Anterselva – přes Bruneck – do Kiens  -48 km. 2. Toblach – Lienz – 52 km  3. St.Johan im Ahrntal – Kiens – 48 km   4. Cortina  d´Ampezzo – přes Toblach – do Kiens  75 km.  5. Kiens – Brixen – 33 km. Celkem 256 km.

Několik zajímavostí z míst kde jsme projížděli . V Anterselvě je to biatlonový areál kolem krásného jezera, kde naši lyžaři měli spoustu úspěchů. Bruneck s dlouhou pěší zónou v historické části města a taky hradem s jedním ze šesti muzeí R.Mesnera, nejslavnějšího, žijícího horolezce světa. Městečko Taufers s hradem posazené pod stěnu hor. Pro mě byl nejkrásnější Brixen. Pro nás Čechy slavné město, které poskytlo před 160 lety krásné vyhnanství pro našeho krajana Karla Havlíčka Borovského . Jeho historická část je rozlehlá, malebná svými uličkami, kostelem Panny Marie, klášterem a jeho zahradou, velkým náměstím odkud je vidět okolní hory atd.  Fotky v galerii Vám jistě vzpomínky doplní a oživí.

Stojí za zaznamenání účast :  Hanka, Kika, Veronika, Jíťa, Iva, Beránci, Lahučáci Míla, Honza, brácha, Milada, Zdena, Zuzana a já.

Zanechte komentář