Bramborárna třebeň
Celoroční prodej brambor, cibule, jablek, česneku a dalších.

Výjimečná schůze 2.2.2020

Moji kamarádi. „Jen více takových nedělí“ slyšel jsem od některých z Vás když schůze skončila.  Opravdu to bylo povedené odpoledne. Já se jen několika větami zmíním o vzniku tohoto přátelství a Vy, pokud budete chtít si něco přečíst o této dvojici tak na internetu stačí zadat Marketa Peggy Marvanová  a je toho tam dost, včetně závodu o kterým nám v neděli povídali. Napsala už dvě knihy takže budete-li mít zájem, rád Vám je půjčím.

V létě roku 2013 končil třetí ročník Mílí na chalupě. Osmnáctiletá Peggy  tehdy vyhrála mezi ženami (o tři dny před druhou ženou) a jen velmi skromně využívala zázemí chalupy k odpočinku, jídlu, sprše a pod. Snažil jsem se tedy  jí nakrmit, nechat umýt (pichlavým jazykům sděluji, že jsem jí opravdu nemydlil záda), umyl jsem jí kolo, atd . Až později se přiznala, že jsem jí připomínal starostlivostí jejího dědečka. To později bylo už na začátku prosince v Praze na Cyklofestu. Ona tam vyprávěla o závodu, jeho obtížnosti a hlavně o jeho kráse. Když skončila a sedla si v onom kině o tři řady níže tak  jsem zavolal „Peggy !“ Ona se otočila, hned mě poznala, přeskočila ty tři lavice, objala mě se slovy „Dědečku to jsem ráda, že Tě vidím !“ a naše přátelství bylo na světě. Před dvěma lety jsme byli v Praze a provázela nás tam Stáňa Stejskalová, to si jistě pamatujete. Peggy byla tehdy kvůli nachlazení nemluvná a tak nám to tlumočil její přítel Adam. Bylo to v restauraci Budvarka v Dejvicích a večer ještě na koleji v Suchdole, vzpomínáte ? Pak jsme byli v rámci dovolené v Novohradských horách na exkurzi, spíše nákupu , ve firmě Kalas v Táboře. Tato firma patří mezi hlavní sponzory Peggy a Adama.  Ona nám tam velice pomohla s nákupem a poradenstvím.

Na letošní rok mají, dnes už manželé, v plánu jet velice zajímavý a obtížný závod v Kyrgystánu.  Je dost možné, že se tady objeví 5.7.2020 na startu Mílí aby povzbudili Ríšu Štěpánka. U toho my taky budeme.  Tak se těšte a mějte se bájově (to je její výraz).   Zdraví Vás Pepa D.

 

Prosím dejte si do kalendáře termín 3.3.2020 v 19 hod v sále kulturního centra Svoboda v Chebu bude vyprávět o svých zážitcích z cestování další mladý borec co vyhledává nepohodlí po světě. Jmenuje se Ladislav Zibura a je mu pouhých dvaadvacet let. Jeho povídání je strhující a vtipné. Viděl jsem ho v Sokolově kde vyprávěl o stopařském okruhu po Evropě. Tentokrát to bude o jeho cestě do Jeruzaléma. Z každé cesty napíše knihu, kterou pak prodává při přednáškách a nebo u nás v Chebu v Kamenné ulici – nakladatelství Kosmas.  Dáte-li mi do 15.2. svojí přihlášku, tak já nakoupím vstupenky za seniorskou cenu 140.- Kč. Neváhejte ! Opravdu to stojí za to.

Zanechte komentář